›  Universum
›  Strona główna
›  Forum
›  XIPOG PBF
›  ALBUM
›  Szybko! Blog


Autor Regulamin Xipog 4


Wiek: 26
Posty: 9886
94 Pok/ówRozwiń/Zwiń


  Regulamin Xipog 4 04 Maj 2010 11:52
Regulamin działu PBF:


  1. Nieco o grze.
  2. Powinności gracza.
  3. Powinności Mistrza Gry1. Nieco o grze:


  a) Zapis

Wasza przygoda zaczyna się już z pierwszym postem waszego Mistrza Gry. Ale pojawia się problem: jak ją zacząć? Jak dobry zapis trzeba złożyć? Sprawa jest dość prosta – każdy Mistrz Gry ma inne wymagania, np. jeden wam będzie kazał napisać historię, niczym opowiadanie, a inny będzie wymagał kilku zdań o tym, kim wasza postać jest. Najczęściej będziecie zobowiązani podać imię i nazwisko postaci, jej wiek, wygląd, cechy charakteru, startera, no i miejsce, gdzie zaczynacie swoją podróż.
Mistrz Gry może (wcale nie musi) przyjąć wasze podanie, odesłać ją do poprawki (zazwyczaj podaje, co jest źle i wymaga korekty) lub ją całkowicie odrzuca (na odrzucenie pracy może mieć wpływ samopoczucie MG, komplet miejsc bądź też topnienie lodowców Antarktydy). Jeśli MG odrzucił waszą pracę, uszanujcie to – ma swoje powody i nie zmieni swojej decyzji, gdy będzie czytał pytania w stylu „Co mam poprawić?” albo „No weź mnie przyjmij, nie pożałujesz!”. Jeśli Mistrz Gry was odrzucił, wytykając błędy – poprawcie je i szukajcie szczęścia u kogoś innego.

  b) Coś więcej o zapisie

Jakie są wymogi waszych podań? Kraina oraz starter. Dozwolone krainy to: Kanto, Johto, Hoenn, Shinou oraz Archipelag Wysp Pomarańczowych, Unova (od 4 marca 2011r.).
Miastem startowym może być każde miasto w danym regionie, jednak jest małe ograniczenie – trenerzy mogą zaczynać swoją przygodę tylko w pierwszych miastach wybranych regionów (odpowiednio: Pallet Town, New Bark Town, Littleroot Town, Twinleaf Town, Valencia Island, Nuvema Town). Koordynatorzy, hodowcy oraz inne profesje, które nie biorą udziału w walkach z liderami mogą wybrać dowolne miasto w regionie.
Starterem może być pokemon na pierwszym stadium ewolucji (wyjątek: poke-baby, o tym niżej). Nie może być zaliczany do legend, ani do skamielin Może być on wybrany jako ewolucja w wyjątkowej sytuacji: posiada preewolucję w postaci dziecięcej (baby). Ale i tak, nie każdy taki pokemon może być starterem. Oto lista pokemonów z preewolucją, które są dozwolone jako startery:
- Pikachu
- Cleafairy
- Jigglypuff
- Marill
- Roselia
- Chimecho
Starter nie może być z gatunku unikatowych, tj. shiny, dark, light, evil, ke i musi być na 5 poziomie.

  c) Przenosiny na inny region

Przenieść się można tylko wtedy, gdy jesteśmy w miastach portowych (Kanto – Vermilion City, Johto – Olivine City, Hoenn – Slateport City, Shinou – Canavale City, Wyspy Pomarańczowe – Kumquat Island, Unova - Castelia City). W podróż do innych miast można wyruszyć w tylko tych miastach, dzięki wykupieniu biletu na inny region. Cenę biletu ustala Mistrz Gry (min. 500$)

  d) Ekwipunek początkowy

Ekwipunek początkowy zawiera Pokedex, Pokenav, do 5 pustych Pokeballi, 1 ball na pokemona-startera oraz do 1000$. Mistrz Gry może zmniejszyć ilość pustych balli i pieniędzy, ale zwiększyć nie może pod żadnym pozorem.

  e) Pokemony unikatowe, legendy

Shiny i Dark Pokemony są niezwykle rzadkimi okazami pokemonów na Xipogu. Istnieje możliwość złapania ich w swojej przygodzie, jednak nie spotka się ich po kilku godzinach poszukiwania. Można na nie trafić zupełnie przypadkowo albo po niezwykle długich poszukiwaniach. Nie ma limitu pokemonów shiny, ile można mieć ich w składzie. Jednak Regulamin stawia pewne wytyczne:

   - Jeżeli MG organizuje konkurs z okazji świąt/rocznicy jakiegoś wydarzenia/ot tak dla zabicia czasu, nie ma prawa dać pokemona shiny jako nagrodę główną. Pokemony takiego gatunku są zbyt wartościowe na łatwe zgadywanki w temacie z nagrodami.
   - Pokemony shiny mogą być nagrodami w konkursach ogólnoxipogowych (np. RUPT, TWX), gdzie do walki stają gracze, mający gry u różnych Mistrzów Gier.
   - Oczywiście, shiny pokemona można kupić na Allegro bądź wymienić się za niego w Trade-Center.

Legend nie wolno łapać, nawet Masterballem. Mogą one przez jakiś czas podróżować z wami, ale tylko w charakterze „tymczasowego pomocnika”. Mogą odczuwać do was jakąś więź, ale nigdy nie będą waszymi pokemonami i nie będą was się w pełni słuchać. Lista pokemonów – legend znajduje się w poniższym punkcie.
Pokemony skamieliny są dozwolone na Xipog PBF-ie. Można je zdobyć jak normalne pokemony w grze, można je też zdobyć jako nieożywione skamieliny. W takim przypadku będzie trzeba udać się do specjalistycznego laboratorium, w którym starożytny stworek zostanie przywrócony do życia. Skamielinę możemy też zdobyć na różnego rodzaju konkursach (albo organizowanych przez Mistrza Gry, albo przez Opiekunów PBF).

  f) Lista Legend

KANTO:
Articuno, Zapdos, Moltres, Mewtwo, Mew
JOHTO:
Raikou, Entei, Suicune, Lugia, Ho-oh, Celebi
HOENN:
Regirock, Regice, Registeel, Latias, Latios, Kyorge, Groudon, Rayquaza, Jirachi, Deoxys
SINNOH: Dialga, Palkia, Uxie, Azelf, Mesprit, Heatran, Regigigas, Cressellia, Manaphy, Giratina [Obie formy], Shaymin [Obie formy], Darkai, Arceus

ISSHU:
Victini, Cobalion, Terrakion, Virizion, Tornadus, Thundurus, Landours, Reshiram, Zerkom, Kyurem, Keldeo, Meloetta [Obie formy], Genesect

  g) Pokemony skamieliny

Omanyte Omastar
Kabuto Kabutops
Aerodactyl
Lileep Cradily
Anorith Armaldo
Cradinos Rampadros
Shieldon Bastiodon
Archen Archeops
Tirtouga Carracosta


  h) Instytucje na Xipogu

Na Xipogu istnieją cztery instytucje, dzięki którym możecie coś zyskać. Są to:
Poke-Allegro – w tym dziale możecie kupić lub sprzedać swojego pokemona bądź zbędną rzecz.
DayCare Center – dział ma charakter podobny do popularnego w grach Pokemon na konsole: oddajecie pokemona na jakiś czas, płacicie określoną sumę, a po pewnym czasie odbieracie pokemona, mającego trochę więcej doświadczenia
Trade-Center – centrum wymian. Gdy dojdziesz do wniosku, że potrzebujesz innego pokemona, niż ten, którego masz i porozumiesz się z osobą, która posiada niezbędnego dla ciebie pokemona, wal tutaj. Śmiało możesz się wymienić właśnie w tym dziale.
Battle Arena – może w grze jesteś dobry w pisaniu taktyk, ale jak to wyjdzie w praktyce? Zmierz się z innymi graczami, którzy również chcą sprawdzić swoje umiejętności. Stawka? Sami ją określacie.
Każdy z tych działów ma swój regulamin, do którego trzeba się stosować. Trzeba też zapamiętać, że niedozwolone jest wymienianie się/sprzedawanie rzeczy lub pokemonów z jednej do drugiej gry. Nie można również walczyć postaciami z jednej i drugiej gry.

2. Powinności gracza


  a) Ograniczenia w świecie gry

Wszystkie decyzje podejmowane przez gracza są ograniczone inną osobą, tak zwanym NPC. Gracz może podejmować czynności, które wykonuje tylko on (idzie, skacze, mówi). On nie kontroluje innych osób, nie może opisać, co robi pokemon/osoba. Czynności, które wykonują osoby sterowane przez Mistrza Gry, opisuje on sam. Gracz może opisywać tylko to, co on robi. Jednak nie może pisać ich skutków – tylko Mistrz Gry wie, czy czynność postaci się skończy i z jakim skutkiem.

  b) Kultura osobista

Jak wiadomo, Regulamin PBFu ustępuje ważności tylko Regulaminowi Forum. Za przeklinanie w grach będą rozdawane ostrzeżenia. Umknąć ostrzeżeń można jedynie wtedy, gdy przekleństwa będą cenzurowane (chociażby za pomocą „*”)

  c) Odpisy

Kiedy jest kolej Mistrza Gry na odpis, a idzie mu to dość opornie, gracz nie może go poganiać. To może pogorszyć sprawę, bo żaden Mistrz Gry nie lubi, jak na prywatnych komunikatorach wyskakuje mu kilka wiadomości „Czemu nie odpisujesz?”.
Gracz może poprosić innego Mistrza Gry o przeniesienie i kontynuację swojej przygody tylko wtedy, gdy jego aktualny Mistrz Gry zniknął na 2 tygodnie, bez żadnej wiadomości (wiadomość może być u Opiekuna PBFu).

  d) Ilość gier

Każdy gracz może posiadać trzy gry. Każda z tych gier musi być w tematyce pokemonowej i musi się znajdować u różnych Mistrzów Gry – jedna gra, jeden MG. Posiadanie więcej, niż jednej gry u jednego Mistrza Gry będzie surowo karane, można nawet się spotkać (oprócz zwykłego ostrzeżenia) z usunięciem tych gier.

  e) Ery

Każda rozpoczęta Era dodaje do waszych gier kolejne urozmaicenia. Jakie? To już zależy od treści Ery. Takimi dodatkami może być wojna ugrupowań, przebudzenie się jakiejś legendy albo wojna samych legend. Dzięki takiej Erze w swoich grach możecie zwyciężyć po stronie jednych, pozostać neutralnym albo zaistnieć jako znakomity mediator, który nie pozwolił na rozwinięcie się wojny.
Obecnie na Xipogu trwa 4 Era.

  f) Profesje w grach

Jak w poprzedniej wersji Xipoga macie do wyboru wiele profesji, ale musicie zdecydować się na dwie. Sam podział profesji można najprościej ukazać jako dwie grupy: grupę właściwą, gdzie znajduje się profesja trenera, koordynatora, hodowcy – najogólniej profesje ściśle powiązane z pokemonami -, a w drugiej grupie, nazywanej grupą poboczną, możemy znaleźć zawody, z którymi można zetknąć się na co dzień: fotograf, detektyw, członek grupy przestępczej i tak dalej.

3. Powinności Mistrza Gry


  a) Uprawnienia MG

Mistrz Gry może wystawiać ostrzeżenia, jako że jest moderatorem własnego działu. Jednakże, może karać za przewinienia popełnione tylko w podforum PBF. Każde wystawienie ostrzeżenia, które dotyczy pozostałych forum lub wykroczeń z ShoutBoxa, będzie karane jako nadużywanie uprawnień.

  b) Sygnatury

Kilka gier w sygnaturze może spowodować, że dane, które są potrzebne w danej chwili, nagle znikają. Najprostszym wyjściem jest tworzenie w swoich działach tematu, gdzie dane ze wszystkich gier będą trzymane. W takim temacie informacje mogą podawać tylko gracze Mistrza Gry – autora tematu.

  c) Nabory, wywalenia

Nie ma jednoznacznie określonego czasu, kiedy będą pojawiać się nabory. Wszystko zależy od aktywności Mistrzów Gier, nabór będzie otwarty wtedy, gdy Opiekunowie dojdą do wniosku, że Mistrzów Gry jest za mało. Oni decydują, ilu nowych MG wybiorą podczas naboru.
Mistrz Gry może utracić posadę w dwóch przypadkach - albo znacząco złamał Regulamin PBFu lub Regulamin ogólny forum, albo nie dał żadnej oznaki życia przez miesiąc. Jeżeli Mistrz Gry planuje dłuższą nieobecność, jest proszony o poinformowanie o tym swoich graczy oraz Opiekuna PBFu. Jeżeli problem leży po stronie technicznej, to w interesie MG Xipoga leży, by poinformował kogoś w jakiś sposób o nieobecności, by ta osoba po prostu przekazała informację Opiekunowi PBFu. Powiadomienie o długiej nieobecności powinno być interesem Mistrza Gry, a nie Opiekuna.

  d) Ataki, natury, specjalne umiejętności

Liczba ataków jest nieograniczona – każdy pokemon może posiadać nieograniczoną liczbę ataków zwykłych oraz jeden atak specjalny, który jest wybierany przez Mistrza Gry. Atak Specjalny może być wybrany spośród listy ataków, które pokemon może wyuczyć się przez TM/HM, breeding lub naukę u Move Tutora. „Może”, bo Mistrz Gry niekoniecznie musi wam go dawać. Istnieje też opcja, że pokemon ognisty może mieć atak specjalny z typu ognistego. Pamiętajmy, że wszystko z umiarem – małej Slugmie nie damy potężnego Fire Blast.
Natury i inne umiejętności, dotyczące pokemonów, nie muszą być wprowadzane do gier, ale mogą. Jeśli Mistrz Gry uzna, że tak jest mu łatwiej, bądź wtedy przygody jego graczy stają się ciekawsze, może je wprowadzać.

  e) Odejścia

Niechętnie się patrzy, kiedy jeden z lepszych MG chce odejść. Każdy gracz, czy inny Mistrz Gry na Xipogu chciałby, by sytuacje, kiedy ktoś odkłada pióro do szuflady, zdarzały się jak najrzadziej. Cóż, Opiekunowie Xipoga niechętnie na to patrzą, ale jako że „z niewolnika nie ma pracownika”, nie mogą was zatrzymać na siłę. Stawiają wam jeden warunek – byście mogli odejść z ich „błogosławieństwem”, musicie napisać wiadomość w swoim dziale, w której wszystko wyjaśnicie – dokładnie chodzi o powód. Jeśli ktoś jedynie wspomni coś komuś na GG, czy w ShoutBoxie i przestanie odpisywać, będzie musiał się spodziewać wywalenia (tak, osiągnie swój skutek), ale do tego może dojść kara ostrzeżenia (nie wolno olewać sobie całej społeczności Xipoga, co to, to nie) i zakaz uczestnictwa w kolejnych naborach na czas określony (wasze podania mogą nie być brane pod uwagę w naborach, kiedy już się rozmyślicie i zechcecie wrócić).

  f) Boxy

Każdy MG ma dowolność w sprawie tworzenia boxów: może pozwolić na trzymanie pokemonów, które zostały złapane od siódmego wzwyż, w danych sygnaturowych bądź tworzy oddzielny temat z miejscem, gdzie pokemony gracza trafią po złapaniu.


Opiekunowie Xipog PBF zastrzegają sobie zmianę Regulaminu PBF bez uprzedniego powiadomienia graczy.
  
Rozwiń/Zwiń SygnaturęWyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Mobilna wersja forum


Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 15