›  Universum
›  Strona główna
›  Forum
›  XIPOG PBF
›  ALBUM
›  Szybko! Blog


Przesunięty przez: plutonio (18 Lip 2011 08:23

Autor BeenHakier vs Poke96, 3:3


Wiek: 23
Posty: 595
4 Pok/ówRozwiń/Zwiń


28 Lut 2011 05:55
-Croagunk, twój poprzednik nie dał rady z Shinxem. Więc pomścijmy go wygrywając z Houndourem.
Zacznij od szybkiego Mud Slap, żeby zablokować Houndour. Spróbuj przytwierdzić go do platformy. Potem spróbuj go nastraszyć Astonish. A potem zacznij walkę. Zacznij uderzać w Houndoura Brick Break: w plecy, tułów, w podbródek, w pysk, w nogi. Ciągle używaj też Mud-Slap. Rób szybkie uniki zakończone kontratakiem. Teraz mój wymyślony atak: zrób kulkę z Mud Slap, podrzuć i uderzaj Brick Break - jak w baseballu. I tak kilka razy, celując z pieska. Spróbuj także rzucać "błotnymi śnieżkami". Pamiętaj o Brock Break, który utwardzi kulkę i nada jej dużej mocy. Krótko na początek, ale damy radę!
  
Rozwiń/Zwiń SygnaturęWiek: 25
Posty: 1365
76 Pok/ów

Devilman

Rozwiń/Zwiń


01 Mar 2011 03:17
- Ale będzie jazda! Byleby nikt nie rzucał popcornem.
Hound, oto Twój chrzest bojowy. Od razu na Arenie. Na początek - przyśpiewka! Howl, Howl, Howl. Trzy razy, tak. W międzyczasie staraj się poruszać po platformie - zwinnie unikaj ciosów, a przynajmniej się postaraj. Podbiegnij na jakieś dwa, trzy metry i zacznij smażenie. Ember! Krzy krótkie strzały w tułów i przeciągnij dłuższym płomieniem na wzdłuż rywala. Od razu Cię uczulam - od teraz, do końca walki, kiedy tylko Croagunk się zbliży do Ciebie, miotasz w niego ogniem. To ma go chociaż częściowo odstraszyć od starcia w kontakcie. Nie ukrywam, że tak jak Shinx - więcej krzywdy zrobisz mu na dystans...
Ognisty atak zwieńcz potężnym ugryzieniem w dowolną jego część ciała. Szarpnij, puść i natychmiast w zranione miejsce strzel ogniem, co powinno wywołać falę bólu u rywala. Tak spakowanego Craogunka potraktuj Emberem w twarz. Skocz na niego, obal na ziemię, kolejnym niewielkim płomyczkiem traf go obojętnie gdzie - chwyt psychologiczny - i wywijaj od niego. Na sąsiednią platformę, albo na kraniec - dalej od niego, i tyle.
Mamy jeszcze jeden ruch do wykorzystania. Leer. Trzymaj go na dystans, kiedy podejdzie odstrasz go ogniem i od razu użyj Leer. Może od razu go pogoń... ?? Tak! Rzuć się za nim, szczeknij Howlem by dodać sobie odwagi i ataku i strzel za nim płomieniem. I podpuść go tak ze dwa, trzy razy. Podejdzie - ogniem - spojrzenie - Howl - ogień. Jak będziesz miał okazję, możesz go jeszcze uchapnąć. Ale tak porządnie, mocno, z uczuciem. Jednak taka taktyka trwać wieczność nie będzie...
Rundę zakończ regularną walką. Nie unikaj go. Masz pazury, zęby, ogień, jesteś zwinny i masz pod swoją kontrolą ogień. Pamiętaj o stawianiu ognia między Wami, kiedy będziecie blisko siebie. Nie zapominaj o Leer. Skoncentruj się głównie na osłabianiu jego defensywy i zastraszaniu. Niech on ucieka - ale nie Ty. Nie odstawiaj łapy.
Dalej!
  
Rozwiń/Zwiń Sygnaturę


Wiek: 23
Posty: 1317
71 Pok/ówRozwiń/Zwiń


03 Mar 2011 08:13
Podobnie jak Shinx w poprzedniej turze, pierwszy do walki rzucił się podopieczny Raya. Zachęcony Howlem ruszył do ataku. Ember niezbyt sprzyjał Croagunkowi. Jednak ten niezrezygnowany ruszył przed siebie i zaatakował Mud Slap. Houndour jednak uniknął ten atak bez większego problemu i wymierzył kolejnego Embera. Ciężkie fale Embera zniechęcały do walki w kontakcie, jednak było to jedyną opcją na wygraną Croagunk, więc starał się trzymać w pobliżu swojego przeciwnika.
Brick Break'y by szkodliwe dla przeciwnika, jednak po ciągłych atakach tym ruchem, w końcu Hound znalazł na to sposób. Podczas jednej z prób zręcznie uniknął ataku, pochylił głowę i ugryzł Croagunka i pociągnął go tak mocno, jak się dało. Ember w twarz, który była wykrzywiona od bólu, był dobrym pomysłem. Kolejne embery, totalnie wyłączyły z walki zdezorientowanego Croagunka. Może, gdyby teraz Houndour próbował zrzucać swojego przeciwnika z platformy, walka by była zakończona. Ten, jednak wolał go wykończyć w tradycyjny sposób.
Croagunk w tej turze był bezradny. Było kilka przebłysków, ale czego można się spodziewać, po zabawie w Baseball błotem. Toż to oczywiste że po uderzenie kulka się rozleci. Houndour wykorzystywał tą niemoc niemiłosiernie. Ciągle Leery, mocno obniżyły obronę przeciwnika. Ten przestraszony, uciekł, co wykorzystał Houndour na pogoń. Z perspektywy trzeciej osoby wyglądało to bardzo zabawnie, ale dla samego Croagunka, było to niezbyt fajne doświadczenie.
Rundę zakończyła typowa walka, cios za cios, którą wygrywał Houndour, dzięki uprzedniemu obniżeniu obrony i powiększeniu ataku.
Jeśli walka się tak dalej potoczy, możliwe że w następnej turze będzie po walce.


vs
34% HP VS 25% HP
Atak Hondour podwyższony do 106%
Obrona Croagunka spadła do 90%
  
Rozwiń/Zwiń SygnaturęWiek: 25
Posty: 1365
76 Pok/ów

Devilman

Rozwiń/Zwiń


03 Mar 2011 09:57
- Brawo! Możemy go ciachnąć!
Ale wszystko z umiarem. Początkowo cofnij się i w miarę konieczności osłaniaj kolejnymi strzałami ognia - jeżeli umiesz, Embery pomniejsz do rozmiarów długich igieł. Ma być chude i długie. I masowe. Taki poziomy deszcz ognia. Jak nie umiesz, normalny atak ogniem. Mamy nad rywalem tą niesamowitą przewagę, że możemy wykoksować Ciebie i osłabić jego. Świetne to. Pieśń bojowa. Howl dwa razy. Zacznij brać rozbieg, o ile to jest tutaj możliwe. W trakcie przebieżki poślij mu przeplatankę Leer - Ember - Leer. Strach i ogień, czyż nie takie warunki panują w piekle ?? Takie musimy mu je zrobić. Morale też ważna rzecz. W psychice siedzi zwycięstwo. Groźne spojrzenia, zagrzewające Cię do walki Howle i strugi ognia. Świetna broń. Wracamy do walki! Kontynuuj nabieg na niego. Balansuj ciałem, nie biegnij po linii prostej - niewielki zygzak dozwolony. Ni stąd, ni zowąd, na kilka metrów przed nim zwolnij i rozpocznij ostrzał ogniem, by po chwili skoczyć na niego, obalić i zacząć mocno gryźć! Koniecznie musisz przytrzymać go na ziemi. Koniecznie musisz wykorzystywać każdą uncję siły i ranić go. Zębami szarp, pazurami drap, a na rany - jak poprzednio - ogniem. Po kilku chwilach takich zapasów puść go; nie jesteś w pełni sił, i dalsza taka walka może narazić Cię na nieprzyjemną kontrę.
Przemieszczaj się z asekuracją pomiędzy platformami, o ile jest ich tu wystarczająca ilość. Już olej Leery, olej Howle. Pełna moc, pełny ogień! Wypuszczaj Embery seriami, pojedynczo, zdublowane - jeden za drugim w minimalnym odstępie, fale podmuchowe - zionięte po łuku, dla większego prawdopodobieństwa trafienia, komety - czyli strzały w górę, po wysokości, na zasadzie strzału katapulty, wreszcie armaty - nagłe, krótkie ale skoncentrowane i potężne. Wszystkie te możliwości są do Twojej dyspozycji, Twoim zadaniem jest ułożyć te puzzle w całość i za pomocą ich wykosić Croagunka. Jeżeli chodzi o ataki precyzyjne, staraj się atakować w ręce i głowę. Ataki obszarowe celuj nie dokładnie w niego - być może odskoczy. O, właśnie! Zakończ rundę kilkoma kometami, za każdym razem celując w ten sposób, by ewentualnie odciąć mu drogę ucieczki. Spychaj go do krawędzi platformy, najlepiej tej wysuniętej w próżnie. Z łutem szczęścia wytrącisz go z areny, ale nie liczę na to. Liczę na to, że nawet jak ataki ogniem nie zadziałają, to zaryzykujesz, skrócisz dystans i go wręcz zagryziesz! W takim przypadku syp jednak tymi Leerami często-gęsto.
Receptę na zwycięstwo już znasz. Czy uda Ci się ją zrealizować ??
  
Rozwiń/Zwiń SygnaturęWiek: 23
Posty: 595
4 Pok/ówRozwiń/Zwiń


04 Mar 2011 05:27
-Croagunk, prawdę mówiąc - spie****iłem sprawę. Musimy odrabiać sporą stratę. Ale damy radę!
Najpierw zacznij od ostrego ataku. Serie Astonish powinny go przestraszyć. Potem Brick Break w brzuch. Jeśli zacznie kontratakować Ember, szybko blokuj go Mud Slap lub spróbuj zatrzymać atak przed jego rozpoczęciem: jak zauważysz, że Houndour szykuje się do ataku, strzel szybko Mud Slap w pysk. Ziemia gasi ogień. A jak cię ten bezczelny pies ugryzie tam gdzie nie powinien, szybko uaktywnij Brick Break, rozszerz mu pysk i wywal mu tam tyle Mud Slap ile wlezie. Odechce mu się gryźć. Potem szybkie Brick Break w pysk. Tak, żeby szczęka go rozbolała. Potem podbródkowy, żeby go postawić na chwilę na 2 tylne łapy. Potem szybki Brick Break w brzuch, żeby go odrzuciło i Mud Slap, żeby go dobić i obciążyć błotem. Później(jak jeszcze nie spadnie) zacznij do niego biec, używając Astonish. Potem używaj na zmianę Brick Break i Mud Slap. Brick Break używaj do bicia w pysk, w nogi, w podbródek. Mud Slap używaj do dobicia. Mam jeszcze dobry pomysł: zaklej oczy Houndowi Mud Slap. Potem zacznij tradycyjną nawalankę. Atakuj Brick Break, Astonish i Mud Slap w różne miejsca: nogi, tył, plecy, tułów, pysk. Jak sobie oczyści oczy, to szybko strzel mu Brick Break. DO BOJU!
  
Rozwiń/Zwiń SygnaturęWyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Mobilna wersja forum


Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 15