›  Universum
›  Strona główna
›  Forum
›  XIPOG PBF
›  ALBUM
›  Szybko! Blog

Autor Ilo?›Ä‡ znak??w w polu username

106 Pok/ów

X-3 8-8

Rozwiń/Zwiń

Ilość znaków w polu username 21 Lut 2012 11:28
Słuchajcie i Piszcie, rzecz jest ważna - barzo nawet..

Jak można się domyślić, szablon, obojętnie jaki by nie był, na nasze realia będzie mieć pewne limity; najprościej ujmując szerokości, wysokości - no rzecz trywialna w swej naturze.
Główna część forum (a przynajmniej główna moim zdaniem), to temat(y). Klasycznie temat, główna jego część, to podział na dwie kolumny:
1) - piszący/a,
2) - treść.
Już się utarło, że kolumna zawierająca dane autora danego postu jest węższa, chudsza, od tej, w której siedzi sobie treść.
Weźmy pod uwagę, że forum (to co widzicie teraz, bez bocznych dodatków) nie jest rozciągnięte na cały ekran i mając na uwadze, że różne osoby korzystają z różnych rozdzielczości ekranów - tym sposobem dojdziemy do konkluzji, że kolumna dla autora jest mała; nie pomieści zbyt dużo.. czegoś tam, aby nie nastąpiło złamanie linii (przeniesienie tekstu do następnej, niżej), czy rozciągnięcie całego szablonu.
Dane, które siedzą w tym naszym węższym pasku Można w większości łatwo kontrolować (ich wymiary) poprzez ustawienia, kod - Ale użytkownik ma zawsze dwa sposoby, by oddziaływać na te wielkości, by zmienić proporcje paska.
Pierwszy sposób, to długość własnej nazwy, Drugi sposób to długość tytułu, który można sobie przypisać w profilu.
Oczywiście administrator ma nas W Swej Opiece; ma Przyciski, którymi Modeluje Rzeczywistość Wirtualną. Słowem może ustawić w panelu ilość znaków na nazwę i na tytuł.

Problem jest stricte socjalny: zamiast ustawiać kolej rzeczy za plecami tych, którzy być może będą chcieli korzystać z forum, pytam jaki limit znaków byłby mmm dobry? Tak, to w miarę odpowiednie słowo.

Osobiście proponuję limit 15 znaków, włącznie z tak zwanymi białymi znakami (czyli pauzami).
Oczywiście problem mmmmmmmmmm mmm jest zrozumiały, jedne znaki są mniejsze, drugie większe; biorę na to poprawkę.

Zainteresowane osoby proszę o reakcję do dwóch dni, potem wprowadzę w czyn (nie tutaj, tzn. jeszcze nie tutaj) i zajmę się czym innym.

76 Pok/ów

Devilman

Rozwiń/Zwiń

21 Lut 2012 11:33
W ramach poparcia niechęci do nicku tego w czarnym płaszczu zgadzam się, 15 znaków wystarczy całkowicie ;)

Z innego gara - literówka w pierwszym zdaniu - "barzo" - opuszczasz się. Najpierw niechcący kaleczysz mój nick, teraz taka literówka... :)

Rozwiń/Zwiń Sygnaturę

106 Pok/ów

X-3 8-8

Rozwiń/Zwiń

21 Lut 2012 11:37
Tę literówkę stosuję również w mowie. Mam tam swoje przyzwyczajenia - oparte na przeświadczeniu, że nie rozmawiam z maszynami, które będą mi wypominać każdą chimerę lingwistyczną. Jeśli osoba X traktuje takie "przyzwyczajenie" za ujmę, to bardzo mi przykro. Żyję po swojemu, nie staram się wpasowywać w irracjonalizm i zimną logikę. Póki istnieje kultura, póki treść jest czytelna - myśl przepływa, póty moim zdaniem jest dobrze. Liczby i błędy mam w nosie, świat kręcić się będzie dalej z nimi czy bez.

Rozwiń/Zwiń Sygnaturę

1 Pok/ów

Ten z?�y

Rozwiń/Zwiń

22 Lut 2012 06:38
Ja chcę 100 znaków. I nie wiedziałem, że mamy takiego użytkownika... http://forum.xipog.pisz.p...wprofile&u=5236

Rozwiń/Zwiń Sygnaturę

106 Pok/ów

X-3 8-8

Rozwiń/Zwiń

22 Lut 2012 06:55
Może być nawet n, to nie problem. Po prostu wstawię ramkę z suwakami.. - ale to ma jeszcze wyglądać, a ostatnio kiedy słyszałem o stylizowanych suwakach, to było z msie5 albo 6.. sam już nie wiem.

Rozwiń/Zwiń Sygnaturę

1 Pok/ów

Ten z?�y

Rozwiń/Zwiń

22 Lut 2012 07:50
Hehe, nie to były żart, dość słaby niestety :)

15 znaków w zupełności starczy.

Rozwiń/Zwiń Sygnaturę

Odpowiedz do tematu