›  Universum
›  Strona główna
›  Forum
›  XIPOG PBF
›  ALBUM
›  Szybko! Blog

Autor Nieaktywno?›Ä‡ na Xipogu?

15 Pok/ów

Rozwiń/Zwiń

14 Kwi 2012 01:11
Nie mogę spać i z nudy zawitałem tutaj i co widzę ten zacny temacik a ze bardzo mnie korci to się wypowiem

Po pierwsze o głównym wątku. To forum ma 7 lat przeżyło ono już szczyt zainteresowania pokemonami jak już wcześniej wspomniano, ale zapomnieliście o 1-dnym ja np. jestem tu 6 lat zarejestrowałem się tu mając 15 teraz mam 21 lat + prace i studia a co za tym idzie coraz miej czasu a takich jak ja jest więcej. Cała "stara gwardia" dorosła a nowych przybyło mało. Pokemony w Polsce poza serialem na Disney XD są praktycznie anonimowe i to jeszcze teraz gdy seria B/W całkowicie odcina się od poprzednich generacji. Zapytałem na zajęciach teatralnych szóstoklasistę jaki jest jego ulubiony pokemon odpowiedział mi Snivy, gdy ja powiedziałem że lubię Squirtle dzieciak zrobił oczy i zapytał "który to ?". Ponadto pamiętajmy że kiedyś pokemony przecierały ślady dopiero po nich pojawiły się Yu-gi-oh! Beyblade Shaman king itp. Teraz rynek sie rozszerzył i Universum którymi można się interesować jest MASA !

I tu przejdę do 2 punktu rozmowy czyli w prowadzenia nowych światów o tym że jestem bardzo "za" świadczy to że odpowiadam w tym temacie. MG znajdziecie na pewno o czym świadczą wcześniejsze próby wprowadzenia tego typu pomysłu (Zone). Ludzi jeśli nie z obecnych lub byłych graczy to przyciągniecie nowych. A kto wie może styl prowadzenia gry nie pokemonowej u MG X uwiedzie kogoś na tyle ze skusi się zagrać u niego w universum pokemon co rozszerzy jego zainteresowania tym tematem.

kolejna rzecz to to że d wyszedł z propozycją zrobienia czegoś nowego od zera powiem tak to może być perełka i niekoniecznie jeśli podejmiecie się tworzenia własnego universum fantasy ale po prostu NOWY region w pokach NOWY Dex Faków albo coś czego jeszcze nie było na pbf Pokemon (BF)
Tak wiem taki pomysł był już multum razy i kończył się ciągłym krytykowaniem jaki to on jest głupi. Fuzja Pokemonów z innym Światem ma tyle samo wad jak nie więcej a mimo to jest możliwa (O czym świadczy pierwsza Gildia wysp). Może zamiast widzieć tylko wady zebrać ekipę i w końcu zrobić co trzeba i jak trzeba. Wybaczcie ale pierwsza rzecz jaką zrobiłem przed napisaniem tego postu to sprawdziłem czy jest moja stara gra bo jakby ktoś mi kazał zaczynać od początku zdobywać pokemona podróżować po dobrze znanych początkowych lokacja jotho/kanto itp pokonywać tych samych znanych liderów to sory ale nic by mnie nie trzymało już na tym forum ! Inna sprawa ze gry na DS są teraz naprawdę coraz lepsze(graficznie i względem aspektów społecznych FC itp) w XXI nie unikniemy tego że jesteśmy społeczeństwem obrazu więc potrzeba czegoś naprawdę mocnego by odciągnąć fana od konsoli i przyciągnąć do gry TXT

Nolfa jedyne co mogę zrobić to zostawić ci mojego maila (gg już nie używam) i prosić o info czy pomysł z nowymi światami w chodzi w życie chętnie podjąłbym się przygotowania jakiegoś ciekawego silnika gry to moich ulubionych universum

Rozwiń/Zwiń Sygnaturę

94 Pok/ów

Rozwiń/Zwiń

14 Kwi 2012 09:08
mg napisał/a:
po pierwsze nie powinniście tego adresować przede wszystkim do ludzi Xipoga i PoPL-a, bo od samego początku forum zostanie zdominowane przez tematykę Pokemon

Nigdzie nie wspomniałem, że głównym targetem mają być użytkownicy Reva i Popla. Wspomniałem tylko, że początkowo kadrę MG chcę zbudować na osobach, które były Mistrzami na tych dwóch forach i powinna być to zrozumiała decyzja - po co mielibyśmy odprawiać z kwitkiem ludzi sprawdzonych, którzy mogliby się wykazać w czymś innym, niż Pokemony? Rozumiem, że na początku wiele osób zostałoby przy tych klimatach, ale kto wie, co się z czasem stanie, jak się potoczą losy.

mg napisał/a:
A co do gier z mixu uniwersów - baaaaaardzo ostrożnie podchodziłbym do takiej kwestii i stanowczo nie dawałbym tego żółtodziobom, tylko - zwłaszcza na początku, żeby nie odstraszyć klienteli - zaufanym, takim, którzy mają w tej kwestii doświadczenie.

Idealne wyjaśnienie mojej kwestii w tejże sprawie x3

PaoChi napisał/a:
Gdybym była MG i ktoś zapisałby się do mnie z takim pomysłem, ciekawą historią i opisem postaci, a ja miałabym pomysł na to, co z tym zrobić - nie miałabym wątpliwości. Myślę jednak, że ludzi, którzy sprostaliby takiej grze (zakładam, że gra ta byłaby sensowna) jest dość mało...

W tym cały sęk. Nawet gdyby ktoś się do mnie zgłosił, ze wszystkimi niezbędnymi rzeczami, byłbym sceptyczny. Nie miałbym pewności, że wszystko jest faktycznie dopracowane. Nawet jeśli by było - następnie nikt nie ręczyłby mi za graczy, którzy odpowiednio potraktowaliby grę.

Ryuichi napisał/a:
NOWY region w pokach NOWY Dex Faków albo coś czego jeszcze nie było na pbf Pokemon (BF)
Tak wiem taki pomysł był już multum razy i kończył się ciągłym krytykowaniem jaki to on jest głupi. Fuzja Pokemonów z innym Światem ma tyle samo wad jak nie więcej a mimo to jest możliwa (O czym świadczy pierwsza Gildia wysp).

Co innego oparcie nowego Pokemon PBF na stworkach całkowicie wymyślonych, co innego budowa nowego świata pod realia - w końcu, również Revival/Xipog przechodziły takie przemiany, jednakże nie aż tak drastyczne (nie było mitologii, bóstw i ras). Mieliśmy nowe regiony + Ery, które mogą w jakimś stopniu być mitologią. W jakimś stopniu.
Co do fake pokemonów - tutaj od początku do końca będę stał jako opozycjonista. Może na tym tworze, który omawiamy, gdzie Mistrz Gry sam kształtowałby swoje realia - ale nie na forum, gdzie byłoby to obowiązkiem dla każdego.

Rozwiń/Zwiń Sygnaturę

5 Pok/ów

Rozwiń/Zwiń

15 Kwi 2012 01:27
Ja rozumiem doskonale Wasz sceptycyzm odnośnie gier mieszanych, aczkolwiek mam takie dziwne uczucie, że wynika on z faktu, iż na Xipogu w sumie zawsze były względnie sztywne zasady (sam żeby wprowadzić wszystko po swojemu, musiałem prosić Nolfę o specjalną zgodę), w związku z czym trochę boicie się nieznanego. Mogę się założyć, że gdyby podobny wątek poruszyć na PoPL-u, nie byłoby żadnej dyskusji, a jeszcze Nayia zjechałaby z góry do dołu każdego, kto próbowałby "ograniczać wolność" :D . Kwestia mentalności, tam nigdy nikt nie zabraniał oryginalnych gier, a wręcz wszelkie odstępstwa od ogólnie przyjętych zasad spotykały się z poklaskiem.

Wiecie, ja wspomnę tylko taką rzecz: oczywiście trzeba ustalić jakiś poziom minimum (by nie wchodziły tam dziesięcioletnie dzieciaki, których posty ograniczają się do pół linijki) i jakieś granice przyzwoitości (bo nie chcemy, by "zapodziane" dzieciaki czytały np. opis seksu, c'nie?), ale jeśli ktoś taki poziom osiąga i tych granic się trzyma, to sprawa gry niech będzie sprawą między graczem a MG. Jeśli gra się nie uda - co trochę bardziej prawdopodobne w "mieszańcach", z czego pewnie wynikają Wasze obawy - to co z tego? Świat się zawali? Nie! Po prostu gracz i MG się rozejdą i tyle. Bo kiedy gracz składa podanie do MG, to znaczy, że wierzy w jego umiejętności i że tej gry nie skopie. Analogicznie: kiedy MG przyjmuje jakiegoś gracza, to znaczy, że uważa jego umiejętności za wystarczające na grę z taką a taką fabułą w takich a takich realiach. Jeśli ktoś z pary nie ufa drugiemu, po prostu go nie przyjmie (nie złoży podania). Ja sam tak mam, że czasami na przyjęcie lub nie gracza wpływa treść podania (kilka osób nie dostało gier nie dlatego że pisały słabo, ale dlatego, że miały historię związane z legendarnymi pokemonami, a takie są u mnie trudne i oceniam je ostrzej). Tak samo: parę razy zostałem odrzucony nie przez słaby tekst, a z adnotacją "sorry, nie czuję się na siłach, by prowadzić grę z taką fabułą, to dla mnie za trudne". I powtarzam jeszcze raz: konsekwencje ewentualnej nieudanej gry ponoszą TYLKO gracz i MG, którzy świadomie i dobrowolnie się na nią zgodzili. I nie rozumiem, zupełnie nie rozumiem, czemu mamy takich gier zabraniać.

Chciałbym tu jeszcze dopowiedzieć, że gry nieszablonowe (nie tylko mieszane) to z założenia zdecydowana mniejszość na PBF-ie i nie spodziewam się, by ktokolwiek prowadził wiele takich. Takie dodatki, w których można pokazać "tam są normalne gry, a tutaj robimy sobie coś dziwnego dla zabawy", ale przecież nie one będą główną częścią forum. I z tego względu nie myślę, by miało to jakoś negatywnie wpływać na wizerunek PBF-u - wręcz przeciwnie, możliwość stworzenia "odskoczni" od klasyki pokazuje inne oblicze MG, który nie zawsze musi prowadzić coś standardowego do bólu.

To teraz o innej sprawie, która się pojawiła, czyli tworzenie świata od zera. Ja powiem tak: raczej jestem na "nie", a tu właściwie o to chodzi, że trudno oczekiwać od każdego MG, by śledził na bieżąco np. wydarzenia w takim świecie (no bo jak nowy świat ma się składać tylko z nowej mapki, to mija się to zupełnie z celem). No i świat trochę jednak ogranicza każdego, bo jak robię gry dla siebie, to mogę chociażby zrobić rozpierduchę, a za bombeczkę rozwalającą calusieńką mapę w świecie globalnym inni by mnie chyba zabili :D . Ja myślałem raczej o bonusie w stylu "Fan Arena". Czyli jakieś Fici i tym podobne (skoro z założenia mamy mocno literackich gości, to czasem mogą chcieć tworzyć nie tylko dla jednego gracza, ale i dla wszystkich). Jeśli zaś chodzi o calusieńki świat do grania - cóż... Ewentualnie jako coś robionego w zupełnie odrębnym dziale, skoordynowane i na znacznie twardszych zasadach, być może z większym naciskiem na gry wieloosobowe i interakcje pomiędzy grami (by faktycznie ten świat był "tworzony bardziej"). Ale to bym raczej postawił w kategorii "można kiedyś podyskutować, pomyśleć i spróbować, ale teraz są pilniejsze rzeczy do roboty".

Odnośnie innych spraw myślę, że nic więcej do dopowiedzenia nie mam :).

1 Pok/ów

Ten z?�y

Rozwiń/Zwiń

16 Kwi 2012 09:26
Bulbinku mieliśmy sztywne ramy bo nasi MG musieli ogarnąć jeden świat który miał ery, wspólne konkursy i historię i nie można było faworyzować niektórych graczy bo MG tak chciał, tylko trzeba było dopilnować, że gracze w miarę równo się rozwijają.

Ja nie wiem czy to tu było podjęte, czy nie, bo temat rozłazi się na ponad miesiąc, ale zastanawiam się, czy nie prowadzić sesji w klimatach Final Fantasy. Świat, historia, a może nawet wplecenie Kingdom Hearts. Światy Square Enix to od niedawna moje nowe zafascynowanie i poznanie. Myślę, że złożyłbym z tego niezłą historię, ale zastanawia mnie czy znajdzie się kilka chętnych osób które znają świat i dałyby radę ;)

Rozwiń/Zwiń Sygnaturę

19 Pok/ów

Rozwiń/Zwiń

18 Kwi 2012 09:45
Final Fantasy? Jeśli będą chętni i zostanę przyjęta, ja się na to piszę :>

Rozwiń/Zwiń Sygnaturę

Odpowiedz do tematu