›  Universum
›  Strona główna
›  Forum
›  XIPOG PBF
›  ALBUM
›  Szybko! Blog

Autor Wytyczne

94 Pok/ów

Rozwiń/Zwiń

Wytyczne 15 Cze 2011 06:22
Jakie profesje dopuszczam do sesji RPG „Wiedźmin”? W zasadzie, zdecydowaną większość tych znanych z sesji o klimatach średniowiecznych. Proszę jedynie o to, by wybrane przez was profesje zgadzały się z realiami (nie będzie Paladyna, ale przecież rolę Paladyna może odgrywać Rycerz Zakonu). Zgadzam się również na Bardów, Szpiegów et cecera.

Proszę jednak o to, by każde z was wybrało sobie trzy umiejętności, w miarę dobrze powiązane z profesją waszej postaci, które będą tymi sztandarowymi. Proszę o rozwagę – po co Szpiegowi będzie umiejętność walki długim mieczem bądź toporem, skoro on musi zabijać „po cichu”? A czy typowemu wojownikowi przyda się umiejętność śpiewu (no, o ile gracz nie uwzględni w historii, że jest to typowy łamacz serc)? Raz jeszcze napiszę – proszę o rozwagę.

Oto schemat do zapisów, jaki macie wypełnić (no, jeżeli jesteście zainteresowani):

Cytat:
Imię, przydomek postaci
Rasa
Profesja
Wiek (w nawiasie w przybliżeniu wiek, ile mógłby wynosić, gdybyście byli rasą ludzką - oczywiście, nie dotyczy rasy ludzkiej)
Wygląd
Charakter (typowy z sesji RPG!)
Pochodzenie (odsyłam do mapy)
Krótki opis postaci/Historia
Trzy umiejętności
Początkowy ekwipunek*
Dlaczego ja? – Dlaczego to właśnie na was mam postawić w tej sesji?

*- każdy z graczy dostanie na start 250 orenów (przyjmijmy, że to będzie waluta wszystkich Królestw Północy), niezależnie od rasy i profesji. Wy musicie jedynie wybrać broń (+ amunicję), jakieś drobne rzeczy, przedmioty do alchemii, zielarstwa, instrument… Co chcecie, ale pamiętajcie o umiarze.

Ilość przewidywanych miejsc do gry: 5-6
Miejsce startu gry: Rivia.

Rozwiń/Zwiń Sygnaturę

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi