›  Universum
›  Strona główna
›  Forum
›  XIPOG PBF
›  ALBUM
›  Szybko! Blog

Autor Xipog PBF w przysz?‚o?›ci

94 Pok/ów

Rozwiń/Zwiń

Xipog PBF w przyszłości 26 Lip 2012 01:01

Zgodnie z tym, co było przedyskutowywane na temat nieaktywności niektórych PBFów, wraz z Bulbinkiem, podjęliśmy pewne kroki, które mają mieć na celu zachowanie tej niezwykle ciekawej aktywności forumowej, jaką są właśnie gry w stylu Play by Forum. Dzięki pomocy vulpiego udało nam się stworzyć Wyspę - PBF, gdzie wy, gracze, będziecie mogli pograć w dowolnym, oferowanym świecie, bez żadnych obaw o limit gier. Początkowo, miała być to ścisła fuzja między Xipogiem oraz PBFem Popla, ale z obecnych rezultatów (współpracy niektórych MG z obu PBFów) również możemy być zadowoleni. Być może w przyszłości owa współpraca zacieśni się jeszcze mocniej.

Cóż można jeszcze powiedzieć? Forum jest ściśle nastawione na multiświatowy PBF, ale istnieją również działy przeznaczone na luźne dyskusje międzyforumowe. To oznacza, że mamy nie tyko pokemony, ba! - wręcz z załozenia chodzi o to, by swiatów było więcej. Taki dawny Revival Zone, jednak wierzymy, że Wyspa nie podzieli jego losu

Pozostaje mi zaprosić was do rejestracji, zapisów i długiego przebywania na Wyspie. Serdecznie zapraszam :)!
Ostatnio zmieniony przez Nolfaverll 27 Lip 2012 05:33, w całości zmieniany 1 raz  
szczegóły..
Otrzymano 1 Pok/ów:
Bulbinek
Rozwiń/Zwiń Sygnaturę

24 Pok/ów

Rozwiń/Zwiń

26 Lip 2012 06:32
Nic z tego nie rozumiem, nic! Niech mi ktoś wyjaśni o co chodzi, bo chciałbym sobie pograć xD

1 Pok/ów

Rozwiń/Zwiń

26 Lip 2012 07:42
A co tu wyjaśniać? Rozmowy były aby powstał jakiś ogólno Forumowy PBF z różnymi universami i BUM! mamy wyspę :D

Rozwiń/Zwiń

27 Lip 2012 05:38
Chyba chodzi o to żeby stracić aktywność XDDD

1 Pok/ów

Ten z?�y

Rozwiń/Zwiń

27 Lip 2012 06:01
To może ja wyjaśnię.
Chodzi o to, że nie otwierać na xipogu kolejnych działów do innych PBFów, tylko stworzyć jeden, ogólnopolski i wysoko jakościowy PBF z wieloma światami. Kolaboracja najlepszych for i ich PBFów - z Reva oraz Popla - pozwala zebrać najlepszych jakościowo MG i stworzyć nowy produkt - super PBF dla każdego gracza i to nie tylko takiego, który by chciał grać w Pokemony.

Dlatego to powstało. PBF na Poplu i na Xipogu nie będzie zamknięty. Zostanie jak był.

Rozwiń/Zwiń

27 Lip 2012 06:10
Ale czy to nie wpłynie zgubnie na aktywność? Zwłaszcza MG?

1 Pok/ów

Ten z?�y

Rozwiń/Zwiń

27 Lip 2012 06:31
Polecamy MG przenieść się na Wyspę. Mają zagwarantowane wejście bez żadnych testów. Niemniej mogą zostać na Xipogu i oczywiście tu dalej prowadzić grę :) Mogą również kontynuować grę graczowi na Wyspie.

24 Pok/ów

Rozwiń/Zwiń

28 Lip 2012 09:11
Conquest napisał/a:
Ale czy to nie wpłynie zgubnie na aktywność? Zwłaszcza MG?

Oczywiście, że wpłynie, dlatego nie rozumiem tego projektu. Każdy MG będzie teraz postować na wyspie i każdy pójdzie na wyspę pograć w Pokemony. Wątpię, że ktoś będąc na tamtym PBF zajrzy na Revivala, bo po co? Skoro grę ma na zupełnie innej platformie.

Co z tego ma Revival? MG, którzy nie mają czasu na Xipoga, bo piszą gry na Wyspie i lud, który przechodzi z Reviala na inną platformę z revivalem w adresie. Niby robi się to dla polepszenia aktywności na forum, ale moim zdaniem zadziała zupełnie odwrotnie.

1 Pok/ów

Ten z?�y

Rozwiń/Zwiń

28 Lip 2012 10:05
Wyspa jest nowym projektem wspólnym. Gdybyśmy wyspę otworzyli na Revie, to nie przyszedł by tu nikt z Popla i nie było by nic w sumie.

94 Pok/ów

Rozwiń/Zwiń

28 Lip 2012 11:51
Ja chcę jedynie od siebie dodać, że już kilkukrotnie podejmowałem się prób reanimacji Xipoga i na dłuższą metę nic z tego nie wychodziło - pisałem do całej grupy MG wiadomości z pytaniem o ich dalszą pracę, większa część z nich potwierdzała swe zainteresowanie i robili porządek. A co potem? Długie oczekiwanie na graczy. Koniec końców, od bodaj końca marca widziałem dwie, czy trzy aktywne gry prowadzone przez te same osoby. Na początku maja aktywność całkowicie zanikła. Zamiast więc robić po raz kolejny coś, co skazane jest na niepowodzenie (pokazywała mi to aktywność bezpośrednio przed uruchomieniem Wyspy), postanowiliśmy działać szerzej i póki co - mamy efekty.

Najbardziej bawi mnie to, że osoby negatywnie nastawione tylko krytykują, a kiedy wszyscy szukaliśmy rozwiązania (Tak, był taki temat), nikt nie zaproponował równie logicznego pomysłu. Poza tym - jeżeli na dłuższą metę projekt nie wypali - trudno. Ja jednak chcę i dołożę starań, aby się to nie stało. I zapewne wiele innych osób myśli podobnie.

Odpowiedz do tematu