›  Universum
›  Strona główna
›  Forum
›  XIPOG PBF
›  ALBUM
›  Szybko! Blog

Otwarty przez: Ifrexalis (25 Sie 2012 02:27

Autor Przysz?‚o?›Ä‡

106 Pok/ów

X-3 8-8

Rozwiń/Zwiń

Przyszłość 28 Lip 2012 01:16
Witam.

Było już kilka podobnych wątków na przestrzeni ostatnich miesięcy i żaden nie wniósł jakichś takich.. orzeźwiających wniosków..
Kupiliśmy trochę czasu niedawną organizacją, pora zatem stwierdzić dokąd tak naprawdę zmierzać chcemy. Świat się ma "zmienić" w grudniu, ale co, jeśli się nie "zmieni"? Wtedy będzie można ponarzekać sobie na brak planu i dlatego trzeba wyjść z takowym już teraz.

XIPOG ma wywędrować, a co za tym idzie część tematyki tego forum. Działy wymagają poprawek, usztywnienia. Wygląda na to, że Archiwum - nasza wielka czarna dziura - znów pochłonie tysiące wpisów, plus zawartość starych baz danych, które (wreszcie) zaczną się pojawiać.

Ja mówię V, że ten tor obecnie, zaprowadzi nas na manowce - wykrwawimy się. "Forum o Pokemonach"? - ja mówię, że było. Czy nadal jest? było.
Pokemon nie ma obecnie zaplecza - nic nie nakręca nowych osób, aby się nim zainteresowali. Krążą mity pośród starszej warstwy społeczeństwa i ogólnie uśmiech na twarzy rozmówcy, gdy ten dowiaduje się jakie to kto ma zainteresowania. Nie, nie mówię: uciec od tego. Od tego uciec się nie da - lubisz coś, zignoruj prześmiewców, pielęgnuj swoje zainteresowania. Ale forum z tego nie wyżyje. Nie ma Pokemonów w mediach, czipsach i koka-koli, no to nie ma napędu dla serwisów im poświęconych.
Nie będzie publikacji nowej skórki za każdym razem, kiedy użytkownicy przestają się logować - to nic nie da na dłuższą metę. Forum musi stać się interesujące - im szybciej, tym lepiej.

Więc do rzeczy: Ilu z Was - drodzy użytkownicy - twierdzi, że Revival to forum "o Pokemonach"? To pytanie kluczowe. Bez odpowiedzi na to pytanie, nie będzie obranego kursu, dalej będziemy przy wyłączonej maszynie dryfować na falach, aż nas zniesie, albo na mieliznę, albo skały.

To także być, albo nie być dla mojej obecności tutaj na forum. Nie zniosę bierności, tej.. apatii, w stosunku do miejsca, w którym się spędza czas, swój czas, który przypominam: jest, był i będzie bezcenny. Także odrobina terroru: proszę się wypowiadać, od serca i do rzeczy i ruszmy tę skorupę z miejsca, gdyż kapitan techniczny na pokładzie tonącej łajby nie zostaje, a przechodzi na pokład innej jednostki.

Chcę wiedzieć co dalej - Wy mi powiedzcie.

Rozwiń/Zwiń

Re: Przyszłość 28 Lip 2012 05:00
Ifrexalis napisał/a:

Więc do rzeczy: Ilu z Was - drodzy użytkownicy - twierdzi, że Revival to forum "o Pokemonach"?

Forum Revival coraz bardziej odbiega od tematyki przez jakieś majnkrafty i tym podobne - na razie tyle ode mnie

161 Pok/ów

Talentless artist

Rozwiń/Zwiń

28 Lip 2012 03:49
Ifrexalis napisał/a:
Ilu z Was - drodzy użytkownicy - twierdzi, że Revival to forum "o Pokemonach"?

Zarejestrowałem się tutaj z myślą o tym. Co prawda odbiegamy od tematu, ale delikatnie, forum wciąż zachowuje (moim zdaniem) swoje przesłanie, czy coś. Robią to tylko po to, by przyciągać użytkowników - ale okazało się już jakich. Na whiteliście servera MC większość to użytkownicy mający 1-10 postów, którzy rejestrują się tu tylko dla servera. W sumie to nie wiem co się stało z użytkownikami - byli ale po wakacjach 2010 nagle się wykruszyli. Wszyscy myśleli, że to przez rok szkolny, ale do tej pory tylko mała ich część tu wraca...
Reasumując - czy Revival to forum o pokemonach? Tak. Ma działy bądź tematy pozwalające na rozmowy o zupełnie innych tematach, ale zostajemy przy głównej myśli forum.

1 Pok/ów

Rozwiń/Zwiń

28 Lip 2012 06:15
Moim zdaniem Revival odbiega już od Pokemonów. Popatrzcie tylko na dział Pokemon, ile tam piszę się teraz postów w porównaniu do innych działów? Główne rozmowy to teraz przyszłość Revivala i nowe projekty. To forum powinno zostać powiększone także o inne działy (choć tak naprawdę nie mam pojęcia jakie).

1 Pok/ów

Ten z?�y

Rozwiń/Zwiń

28 Lip 2012 06:29
A ja ujmę to tak: Revival nigdy z przeznaczenia nie miał być forum o Pokemon. Dlatego nazwa to "Forum Revival", a nie "PokeRank", "Pokecollect", "Pokemon Cośtam".
To nie miało być stricte forum Pokemon i jawni o tym mówiłem. Próbowaliśmy już przecież bardzo mocno przekształcić się w forum Anime i tak w sumie to nie wyszło.

A co dalej? Czas pokaże.... Revival nie jest "związany" Pokemonami a je jestem również otwarty na konkretne propozycje.

Rozwiń/Zwiń Sygnaturę

d
77 Pok/ów

Rozwiń/Zwiń

29 Lip 2012 04:34
Wiele watkow bylo o przyszlosci, zaden nic nie zmienil, ale ten z pewnoscia to zrobi! Poza tym mam wrazenie, ze od kilku lat jest regularnie powtarzane, ze to forum o Pokemonach stricte nie jest. Wiec nie rozumiem skad w ogole to porownanie. To tak jakby przez kacik Magdy Gessler w Newsweeku nazwac go tygodnikiem o gotowaniu...

71 Pok/ów

Rozwiń/Zwiń

29 Lip 2012 08:35
Moim zdaniem pokemony zeszły na psy, ale to nie temat o tym. Forum Revival mało ma wspólnego z pokemonami. Obecnie. PBF z tego co patrzę ledwo dycha, połowa z 240 postów nieprzeczytanych (o ile nie więcej) jest o Minecraft. Dla mnie najlepszym rozwiązaniem byłoby rozszerzenie tematyki. Temat pokemonów się znudził (i imo nie są już tak ciekawe jak kiedyś), więc nie ma sensu ciągnąć tego dalej.

106 Pok/ów

X-3 8-8

Rozwiń/Zwiń

29 Lip 2012 08:46
d, ten temat nie ma na celu wprowadzania nowości, czy obalania poprzednich porządków rzeczy. Ma na celu zebranie pewnych opinii i ustalenia na ich podstawie strategii na czas, który dopiero ma nadejść.
Trzeba mieć co powiedzieć, aby chcieć się tutaj wypowiedzieć - toteż większość tego nie robi i tego nie zrobi.

Czym jest Revival? - to jest pytanie główne. Zdanie użytkowników jest ważne, ponieważ forum, to użytkownicy. Nie można tak po prostu z dnia na dzień przeprowadzić modyfikacji tematyki i tym samym narzucić wszystkim jednolitej myśli - to się nie sprawdzi. Chodzi o to, aby wypracować porozumienie.

4xI
61 Pok/ów

WHAT'YA LOOKIN AT?

Rozwiń/Zwiń

06 Sie 2012 04:43
Revival, nawet jesli sam admin twierdzi przeczaco, od samego początku było forum o pokemonie i wciaż należy do for polskiej sceny pokemon (napewno bardziej, niż Deadly Serious) -, ta jedna rzecz łączyła wszytskich tutaj, i dalej łaczy wszytskich np. na poplu, który mimo anegdody, ze jedyną wspólną rzecz z pokemonami to ma tylko nazwę, dalej jest forum o pokemonach - tam nie zrezygnowali z tematu pokemon

tutaj to widze jasno - Revival to już nie jest forum o pokemonach... tutaj już zostają tylko resztki, które nie pasuja do innych for prawdopodobnie z powodu uśpienia, lub powolnej smierci swojej pasji... albo jeszcze inazcej - bo nigdzie indziej nie jest tak cicho i spokojnie, jak tutaj (dopóki nie pojawi się Glossy i nie sprowokuje do kłótni) xP

Ja nie widze przyszłości dla tego forum, zostaje tu tylko po to, by być na bieżąco z ostatnimi dniami jego życia

Mimo wszystko, dalej mam do niego sentyment, bo to tutaj poznałem osobę dla mnie naprawde bliską.

szczegóły..
Otrzymano 1 Pok/ów:
p4key

Admin PokeCollectu

Rozwiń/Zwiń

Re: Przyszłość 07 Sie 2012 08:50
Ifrexalis napisał/a:
"Forum o Pokemonach"? - ja mówię, że było. Czy nadal jest? było.
Pokemon nie ma obecnie zaplecza - nic nie nakręca nowych osób, aby się nim zainteresowali. Krążą mity pośród starszej warstwy społeczeństwa i ogólnie uśmiech na twarzy rozmówcy, gdy ten dowiaduje się jakie to kto ma zainteresowania. Nie, nie mówię: uciec od tego. Od tego uciec się nie da - lubisz coś, zignoruj prześmiewców, pielęgnuj swoje zainteresowania. Ale forum z tego nie wyżyje. Nie ma Pokemonów w mediach, czipsach i koka-koli, no to nie ma napędu dla serwisów im poświęconych.

Wskaż mi KONKRETNY tytuł który ma w Polsce większe zaplecze od Poków. Trudno ? Nie dziwne - NIE MA innego tytułu który od ponad 10 lat jest nieustannie na stabilnym średnim poziomie popularności. Nowe osoby są, pójdź na PVF lub PC - rejestrują się teraz roczniki 97` oraz 00` - tak, ledwo 12 latki. Poza tym kilka mies. temu na GG ci dałem dowody, że wśród targetu " 11-15" Pokemon jest Mega popularny. Em, ale ty tego nie widzisz...bo dobry produkt nie potrzebuje reklamy. Reklam potrzebują tylko guciowe Generatory Rexy itp. na które moda trwa co najwyżej 2 lata. No dobra, to pokaż jaka inna młodzieżowa franczyza jest w tych mediach chociaż od 10 lat, bo ja nie widzę. A z autopsji gimnazjalno-licealnej wiem że się mylisz, bo ludzie bez reklam, wiedzą, że Poksy są w TV i regularnie je oglądają. O tym fakcie pisał też kilka miesięcy temu p4key, który sam doświadczył, że młodzież w wieku 15 lat ogląda Pokemona chętnie.

vulpi napisał/a:
A ja ujmę to tak: Revival nigdy z przeznaczenia nie miał być forum o Pokemon. Dlatego nazwa to "Forum Revival", a nie "PokeRank", "Pokecollect", "Pokemon Cośtam".
To nie miało być stricte forum Pokemon i jawni o tym mówiłem. Próbowaliśmy już przecież bardzo mocno przekształcić się w forum Anime i tak w sumie to nie wyszło.

A co dalej? Czas pokaże.... Revival nie jest "związany" Pokemonami a je jestem również otwarty na konkretne propozycje.

Tak, miał być chyba głównie PBFem, więc z tym zgoda ;) Ale tej próby bycia forum o anime to nie zauważyłem, a wiesz dobrze, że jestem jedną z niewielu osób na PPS, która obserwuje wszystko (również pl pokestrony których wy nie zauważacie np. DomixPokemon, oraz fora pokroju CrystalStories) cosię tu dzieje, więc jeśli ja nie widziałem tej próby bycia forum o Anime, to chyba nikt tego nie wi(e)dział. A propo - czy tak trudno zrozumieć, że Revivalowe kwejki, PBF z różnymi światami itd. nie przebiją się ponad inne ? Są już lepsze strony ogólne o memach i lepsze ogólnouniwersowe PBFy. Obecnie kanały ogólne spadają w oglądalności, na rzecz kanałów tematycznych. Tak samo z forami - trzeba się wyspecjalizować, czyli w przypadku Reva najłatwiej/szybciej to zrobić, stając się prawdziwym forum Pokemon. Przyszłość to specjalizacja, nic innego.

plutonio napisał/a:
Temat pokemonów się znudził (i imo nie są już tak ciekawe jak kiedyś), więc nie ma sensu ciągnąć tego dalej.

Powiedz to bywalcom PoPLa, PVF i PC którym rosną staty.

Problem jest to, że wmawiacie sobie nieprawdę. Przykład - na FilmWebie spotyka się wiele dobrych opinii o dubbie do Niezwyciężonego SpiderMana i Avengers. Ludzie są pozytywnie zaskoczeni...a ja pytam czym ? Bo te duby zrobiono taśmowo, tak jak każde inne zlecenie i brzmią tak samo jak inne. Ot, FilmWebowicze zakodowali sobie dawno temu, że dubbing polski jest zły, co jest absolutną nieprawdą i teraz po kilku latach obejrzeli pl dubbing i szok, ze dobry. Dobry jest od zawsze, ale debilizm się szerzy i tak, Avengers pobiło inne filmy, bo inne Marvele oglądało w kinach w Polsce średnio 60k widzów, Avengers obejrzało 100k. A ilu z nich oglądało wersję z dubem ? Ok. 40%. Tak więc ta forma lokalizacji standardowo zwiększa oglądalność (wobec lektorek, napisów) czegokolwiek o przynajmniej 40 %. Tak samo z Pokami...jak Rev był forum PV i była aktywność, to Poki good...teraz, kiedy obszarem który oddaliście, podzielił się PVF z PC (które teraz przypomina Reva z sprzed roku), to Poki nie są good...

Rev jak MTV - MTV emituje showy i twierdzi, że muzyka nie przyciąga widzów...to czemu MTV ma obecnie tylko 5 tys. widzów, a Eski TV i inne TV Disco mają po 15 tys. widów ? Bo emitują 90% muzyki. Tak samo tu - czemu Rev upada ? Bo są niepotrzebne projekty niePokemon. A czemu PVF i inne Collecty (download, to po upadku MU zbiór bezużytecznych linków, więc to nie jest źródłem sukcesu) się trzymają dobrze ? Bo albo mają dobrą stronę (PVF ma PV), albo są tylko o Pokemon (na PC nie ma SB ani kilkudziałowego offtopu, a tylko jeden topic na dyskusję ogólną). Recepta na życie forum jest prosta - zamiast wymyślać bóg wie co, zająć się podstawą. I tak, nawet na PC, PBF jest aktywniejszy niż na Revie...

Poza tym, to dziwne, że forum będące forum strony MPoke.pl miewa się sporo gorzej niż fora które nie mają strony - PoPL i PC.

Ale, oszukujcie się dalej, że Poki są niepopularne - tym lepiej dla innych for.

Odpowiedz do tematu